Eredetileg azért akartam a Könyvnaplóban megemlékezni Hanula kolléga izgalmas kísérletéről, hogy az ominózus blogra irányítsam a figyelmet, csakhogy időközben változott a helyzet. A blogról lekerültek a bejegyzések (fejezetek), mindössze három maradt kedvcsinálónak, viszont a mű – jelképes összegért cserébe – letölthető a netről. Nekem még szerencsém volt „élőben” követni az eseményeket, úgyhogy nyugodtan mondhatom: kattints bátran, magyar!
Konkrétan az alábbiak valamelyikére, az e-book ára igazán nem jelentős a belbecshez mérve:
Ami pedig a belbecset illeti,
kifejezetten élveztem a kolléga művét, ami egy amolyan Bret Easton Ellis világára hajazó, ám tipikusan magyar (azonkívül meglehetősen cinikus egyes szám első személyben írt) történetfűzér. Regénynek csak óvatosan merném nevezni, mert ahhoz talán nincs elég kohézió az egyes sztorik között (főszereplő és állandó mellékszereplő vannak, egyetlen átfogó cselekmény nincs, én legalábbis nem szúrtam ki), de nincs is ezzel semmi baj, egyrészt sok minden belefér a regény kategóriájába, nem kell mindenkinek ennyire szigorúnak lennie, másrészt az összefüggő, együtt már-már regénybe hajló novellák írásának nemes, hozzám különösen közel álló hagyományai vannak (ld. a kiváló Karinthy Ferenc remek Harmincháromát, hogy messzebbre ne szaladjunk). Azt pedig már tudjuk egy ideje, hogy Hanula kolléga tud novellát írni.
Ami a szerző által gondosan elhelyezett „18 éven felülieknek!” figyelmeztetéseket illeti, ezeket célszerű komolyan venni, Bret Easton Ellis-t sem véletlenül emlegetem. Amerikai psychós jelenetekre azért ne számítson, Kedves (leendő) Olvasó, de az érzékeny gyomrúaknak így is jut éppen elég a jóból, már rögtön a legelső, pornóvilágban játszódó fejezetekben is. (Mellesleg ezek nekem még talán jobban is tetszettek valamivel, mint a céges vonal, talán érdemes lenne később kiaknázni a főszereplő „előéletében” rejlő lehetőségeket. Igaz, honnan tudhatnám én, mit hoz majd a beígért „második évad”?)
Az a nagy helyzet, hogy sok papíron (is) létező könyv nem éri meg sem a pénzt, sem a fáradságot, miközben remek dolgok léteznek (és sikkadnak el, adott esetben) a neten, többek között blogokon. A Céges blog a neve ellenére ugyan csak erős megszorításokkal nevezhető hagyományos értelemben vett blognak, és könyv létére papíron sem létezik (részben ezért is került a Könyvnapló Szpesölbe), de ezek a körülmények ne hagyják elterelni a figyelmünket a lényegről:
ami jó, az jó, és a Céges blog jó.
Vásárolja meg még ma!
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.