Igen, igen, tudom, már napok óta kapom a felháborodott leveleket... Meg lehet nyugodni, itt a 2016-os év komplett filmnaplója!
THE TOWN THAT DREADED SUNDOWN - Meglepően igényesen kivitelezett proto-slasher bénácska humoros jelenetekkel. (10/7 - od)
AZ ERŐSZAK POKLA - Abszolút korrekt kései Bronson-mozi, az apró hibákért maximális kárpótlást jelent a kifejezetten erős finálé. (10/7 - od)
DIE HARD 2 (sokadszorra) - Érdemben semmit sem tesz hozzá az első részhez, viszont nagyon ügyesen variálja az elemeit. (10/9 - od)
MS. 45 - A BOSSZÚÁLLÓ ANGYAL - Önmagában is nagyon meggyőző mozi, de a Driller Killerhez képest különösen nagy ugrás minőségben. (10/9 - od)
ÖLVE VAGY HALVA - Minél több Seagal-filmet látok, annál jobbnak tűnik a Törvényre törve, pedig az se a csúcsok csúcsa. (10/5 - od)
S.O.S. SZERELEM - Néhány színész és 1-2 ötlet miatt kicsit sajnálom ezt a produkciót, de attól még szörnyű. A vége különösen. (10/3 - od)
BLACK MAGIC RITES - Polselli nagyon akart, de azt félúton elfelejtette, hogy mit. És még a vágás is ő az ő munkája. Jaj. (10/2 - od)
HALÁLRA JELÖLVE - Durva, hogy ilyen filmek sztárt tudtak csinálni egy olyan antiszínészből, mint a lányosan futó Steven Seagal. (10/6 - od)
DIE HARD 3 (sokadsz.) - A cselekményre nem szabad nagyon figyelni, de nem is kell, a rendezés és a színészek mindent eladnak. (10/9,5 - od)
PSYCHO (sokadszorra) - Svájci óra, egyszerűen nem tud nem működni, pedig vén, mint az orrszarvú. (10/10 - od)
SZÁRNYAS FEJVADÁSZ (eredeti változat) - Nos igen, a narráció röhejes, a befejezés zavarbaejtő. Így is jó azért, csak hát... (10/8,5 - od)
BOLONDOS VAKÁCIÓ - Megnyugodhatunk, 50 éve is készültek kínos magyar vígjátékok. Remélem, a nyaralásért megérte az alkotóknak. (10/2 - od)
VÉGZETES VÁGYAK BÁRJA - Kár a tempóhibákért, ez a fura, no-budget horrorvígjáték kis híján remekmű a maga (ritka) nemében. (10/8,5 - od)
ÁLLAMTRÜKKÖK - Becsületes, érzékeny, de valahogy nem elég meggyőző politikai-magánéleti thriller-dráma jó alakításokkal. (10/8 - od)
STORY OF RICKY - Na, ez tényleg annyira fura és erőszakos, mint mesélték. "Not for all tastes", nyilván, de az csak nem baj! (10/8,5 - od)
ALFIE (2004) - Nem nagy durranás, de azért stílusos, szórakoztató, még 1-2 gondolat is szorult bele, és a színészek se rosszak. (10/8 - od)
OUT OF THE PAST - Nem ártott angol felirattal újranézni. Még jobbnak tűnik, mint korábban, ha ez lehetséges egyáltalán. (10/10 - od)
PÉNTEK 13 IV - Nem sokat dob rá a harmadik részre minőségben, de az erotika vegyítése a horrorral egész ügyes. (10/6,5 - od)
MACSKAFOGÓ (ezredszerre) - És még mindig fedezek fel poénokat!!!! Ez a film egy csoda és kész, ez van, nincs mit tenni. (10/10 - od)
MIELŐTT LEMEGY A NAP - A nagy kultuszt már vmivel jobban értem, az azonos színvonalú 1. résszel a 2 film kb. kiad 1 remekművet (10/8,5 - od)
MIDNIGHT KILLER - Idézetekkel megpakolt, de gore/szex dolgában prűd giallo. Néhol meglepően ügyes, és 1szer _valóban_ meglepő. (10/7 - od)
AZ IGAZSÁGTEVŐ - Ütős kis noir, ami valahogy mégsem rántott be eléggé, talán az Out of the Past élménye túl erős még mindig. (10/8,5 - od)
ÚT A SZABADSÁGBA - Egyszerre eposzi és intim túlélésdráma. Weir nem tud tévedni, bár egy ennél is jobb mozi még lehetne benne. (10/9 - od)
CSONTOK ÉS SK... - A western-rész a lassúságában, a horror- az 1szerűségében hatásos + van benne humor ++ ezek erősítik egymást. (10/9 - od)
VAKLÁRMA (sokadszorra) - Jó lenne tudni, miért nem lesz ez soha "igazi" klasszikus, mindenesetre viccesebb már nehezen lehetne. (10/9 - od)
CÁPÁK ÉJSZAKÁJA - Láttam rosszabb cápáshorrort, de komolytalanabbat nem. És néha olyan beteges, mint valami japán trash. Jáájjj. (10/4 - od)
MÉLY VIZEK - Rejtélyes, 1ben nagyon hatásos és hangulatos francia Highsmith-adaptáció, illusztris társaságban a legjobbak 1ike. (10/9 - od)
VAKSÖTÉT - A kontraszt lehetne nagyobb "jók" és "rossz" között, de 1ébként nem sok kifogás érheti ezt az izgalmas kis horrort. (10/8,5 - od)
ÜTKÖZÉSPONT - Meglepően erős mozi, nem utolsó sorban mert a fináléban mer optimista lenni, és a szereplői sem kartonfigurák. (10/9 - od)
NYOMÁS UTÁNA (sokadszorra) - KOMMENTÁR! http://filmvilag.blog.hu/2016/12/03/audiokommentar_nyomas_utana … (10/BUD - od)
TOMBSTONE - Szerethető, stílusos western. Nem épp a műfaj ékköve, viszont jobbára hiteles és szórakoztató, tele jó színészekkel. (10/8 - od)
SZÉLLEL SZEMBEN - Nem másolata a Kísért a múltnak, de nem is ad hozzá sokat. Szép, néha érdekes is, de főleg lassú és felemás. (10/6 - od)
KÍSÉRT A MÚLT - Bob Mitchum minden alkalommal felkacag a sírban, amikor Steve McQueent "King of Cool"-nak hívják. Legjobb mozi! (10/10 - od)
THE WIZARD OF GORE - A Blood Feastnél egyértelműen jobb, de ezzel még nem mondtunk sokat. Szóval ez is eléggé rossz, na. (10/3 - od)
FANTOZZI - Mintha az olasz Mr. Bean beköltözött volna egy kafkai hivatalba -- és ennek tképpen nem kéne működnie, aztán mégis. (10/8 - od)
A GYILKOS ÉN VAGYOK... - A sztori nevetséges, a rendezés kínos, de a színészek (1 része) menti a menthetőt, ami nem sokra elég: (10/4 - od)
JÉZUS KRISZTUS HOROSZKÓPJA - Az akaratlan önparódia esete. Ha szürreálisabb v. konkrétabb, tán remekmű, így csak fura tévedés. (10/5,5 - od)
JURASSIC PARK (sokadszorra) - Az utolsó Spielberg-film, ami *igazán* tetszett (és még ma is tetszik). Azért ez valahol ijesztő. (10/9 - od)
HALÁLOS MÉLYSÉG - Élvezetes, de kicsit zavaros és nem mindig elég érdekes európai thriller épp csak feltűnő amcsi B-sztárokkal. (10/8 - od)
CROPSEY - A Killer Legends felkavaró előzménye csak 1 témára koncentrál, de azt kellően kivesézi. Hatásra, értékre ugyanolyan. (10/9 - od)
KINCS, AMI NINCS - Moziban az igazi, akárhányszor is láttam képernyőn. Olyan dolgokat is ki lehet szúrni [többit ld. fent]. (10/BUD - od)
BŰNVADÁSZOK - Moziban az igazi, akárhányszor is láttam képernyőn. Olyan dolgokat is ki lehet szúrni, amik addig fel se tűntek. (10/BUD - od)
A KÚT ÉS AZ INGA (1961) - Az Usher-ház színvonalát simán hozza (sőt), még Price jóféle ripacskodása is csak hozzáad az élményhez (10/9 - od)
KILLER LEGENDS - 1.osztályú doksi (városi legendákról), ami egyben 1.osztályú horrorfilm is. Ritka és nagyon hatásos kombináció. (10/9 - od)
SQUIRM - Ha létezik a férges horrornak Aranypolgára - vagy inkább Madarakja -, akkor ez az! Ami nem sok, de azért nem kevés: (10/7,5 - od)
SZEMFÉNYVESZTŐK 2 - Vagy inkább Kamugépek 2. Nézhető, de ez még az 1. részhez képest is elég kevés. Bűvészeink bénán csalnak. (10/6,5 - od)
SLUMBER PARTY MASSACRE - Vitathatatlan explotation-érdemei ellenére az egészséges (ön)irónia menti meg a filmet. (+ a csajok) (10/8 - od)
JADE (rendezői változat) - Még mindig nem az életmű ékköve, de a moziváltozatnál összeszedettebb, tévében remekül működhet. (10/7 - od)
THE SHARK IS STILL... - A Cápa-fanok 2. legjobb barátja ez a doksi, közvetlenül a Bouzereau-werk után, amit tképp kiegészít. (10/9,5 - od)
DJANGO KILL... IF YOU LIVE, SHOOT! - Bizarr spagettiwestern, aminek a legtöbb furcsasága működik, de azért messze nem mind. (10/8 - od)
I VAMPIRI - Hangulatos, gyönyörűen fényképezett olasz horror, kb. az első. Minden érdeme mellett inkább jelentős, mint jó mozi. (10/8 - od)
FÜGGŐ JÁTSZMA (sokadszorra) - Sok sebből vérző, mégis meglehetősen szórakoztató akciófilm erős nosztalgiafaktorral. (10/8,5 - od)
A DOLOG (sokadszorra) - Nincs mit tenni, ez a sci-fi horror még mindig a valaha készült legjobb filmek egyike. (10/10 - od)
NEM FÉLÜNK a FARKASTÓL (újra) - Nincs mit tenni, ez a fekete humorú dráma még mindig a valaha készült legjobb filmek egyike. (10/10 - od)
SICARIO - Ha úgy vesszük, csak egy drogra hangolt Zero Dark Thirty, viszont személyesebb, és minőségben is alig van különbség. (10/9 - od)
PADDINGTON 16.50 (1987) - Hangulatos brit tévéfilm az ismert krimi alapján, minden szempontból nívós produkció. (10/8 - od)
ZEBRA KUTATÓBÁZIS - Drága eposszá felfújt, szerethetően régimódi hidegháborúsdi számottevő élvezeti értékkel. Thing-fanoknak is. (10/8 - od)
ÖRDÖG - A Végső állomás-sorozat a Halálból csinált bohócot, ez a film az Ördögből. Meg a biztonság kedvéért Krisztusból is. (10/6 - od)
KLUTE - Másodikra, jó minőségben még hatásosabb-hangulatosabb, de azért teljesen nem tudta elrabolni a szívem. Talán majd 3.-ra. (10/9 - od)
HALÁLCSAPDA - Sokadszorra is kiváló Lumet-thriller, ami nekem valamiért 10/10-es kedvencem, pedig filmnek "csak" (10/9 - od).
FÉNYES NYERGEK - Híresen humortalan Brooks westernje még mindig az egyik legviccesebb film, amit valaha készítettek. Ez van. (10/10 - od)
NYARALÓ GYILKOSOK - Minőségi Christie-adaptáció remek színészekkel, csodálatos helyszínekkel, ügyes szkripttel és rendezéssel.(10/8,5 - od)
[REC] 3 - Ez a Grindhouse-projektre áthangszerelt folytatás sajnos nem működik, de legalább rövid és néha kb. szórakoztató. (10/5 - od)
SZÉLCSEND - A jobbára tévéfilmes képek és papírszagú párbeszédek kinyírják azt a keveset, ami van a sztoriban - de az ott van. (10/6 - od)
LÓDÍTÓ HÓDÍTÓ - Okos, vicces romantikus(-ateista?!) vígjáték. Lehetne valamivel viccesebb is, de sebaj, az esze kárpótol. (10/8 - od)
A FELVONÓ - Minden szempontból -- bőven -- túlspilázott thriller. Tamblin bájos, pár ötlet működik -- a többi felejtős. (10/6 - od)
TÍZ KICSI INDIÁN (1989) - A jeles színészek és a sajátos helyszín éppen elviselhetővé teszik ezt a nyögvenyelős adaptációt. (10/5,5 - od)
KARANTÉN 2 - Meglepően színvonalas és ötletes folytatás, ami még a 'found footage' koncepciót sem erőlteti (szerencsére). (10/8 - od)
A TÖRVÉNYENKÍVÜLI JOSEY WALES - Felnő a híréhez Eastwood eposzi westernje, és még a spagettis múlt is érezhető rajta. Remekmű. (10/9,5 - od)
DOLLS - Részleteiben-elemeiben egészen kiváló, összességében sajnos nem elég meggyőző Stuart Gordon-horror. A többi a Delirián. (10/7 - od)
BEYOND THE BLACK RAINBOW - A rendező vizuális tehetségéhez nem férhet kétség, a többit inkább nem minősítem. Kicsit felkúrt. (10/4 - od)
A ZÁTONY (2016) - Neeson házirendezője nem zseni, de lehet rá számítani. Korrekt túlélősdi cápával és álomgyári túlzásokkal. (10/7,5 - od)
247F - Újabb klausztro-horror, amit semmiből is le lehetne forgatni, de még valamiből se sikerül (jól). Majd 1 remake, talán. (10/5,5 - od)
KARANTÉN - Most már biztos, a [REC]-nek nem volt szüksége remake-re. Ami más - nem hiányzott. Ami ugyanaz - rosszabb. Egynek: (10/6 - od)
EZ A FIÚK SORSA - Hatásos dráma, de ront az erején, hogy agresszor és áldozat között nincs igazi kontraszt, mind2 ellenszenves.(10/8 - od)
MAN IN THE WILDERNESS - Sarafian és a színészek tehetségén semmi sem múlott, a sok fölös kitérők és a hosszú játékidő a gond. (10/7,5 - od)
FULL MOON OF THE VIRGINS - Hihetetlen, de a Beast in Heat elkövetője tudott rendezni, ha akart. Persze módjával, de azért mégis. (10/7 - od)
...ÉS A POKOL - Beart szépsége nem pótolja Depardieu jelenlétét, de minden más nagyon is rendben van a "folytatással". (10/9,5 - od)
A PARADICSOM... - Minden ízében tökéletes, eposzi történet nyakas parasztok intrikáiról. Élményszerű, csodálatos etc. etc. (10/10 - od)
BRAIN DAMAGE - Ez a C-horror gyöngyszem tképpen egy egyszerű, de nagyszerű drogfilm ügyes gore-jelenetekkel és beteg humorral. (10/9 - od)
EMÉSZTŐ MEGSZÁLLOTTSÁG - A játékidő haladtával egyre jobbnak tűnő Japrisot-adaptáció egy várható és több váratlan fordulattal. (10/8,5 - od)
FROZEN (2010) - Ld. In the Deep: jó ötletek, gyenge kivitelezés, csak ez ügyetlenebb. Egynek azért elmegy, ha nagyon nincs más. (10/6 - od)
TÁVOL AFRIKÁTÓL - Hosszabb az ideálisnál, de a romantika nyálmentes, a képek lenyűgözőek, a sztori érdekes stb. Minőségi mozi. (10/9 - od)
PONTIAC EXPEDÍCIÓ - Érzelmes-családi coming-of-age dramédia lelkes színészekkel. Jóindulatú és szerethető, de nem igazán jó. (10/7 - od)
SZÁGULDÁS GYILKOSSÁGOKKAL - Ez a Hitchcock-ihlette mozi sokadszorra is élvezetes (bár Pryor még kb. mellékszereplő). RIP Gene! (10/9 - od)
FORGÓSZÉL - Remek Hitch-thriller, de nem jár neki a 10/10 a sok líra és a kb. elsikkasztott finálé miatt. Fasza, de volt jobb. (10/9 - od)
JOHN WICK - Szépen összerakott mozi. A nagy elődöket nem veri (sőt), de a világukat hitelesen és szórakoztatóan idézi meg. (10/8,5 - od)
A BŰN ÁRNYÉKÁBAN - Nyilvánvaló hibái ellenére is emlékezetes bűnfilm. Corneau rendezése hibátlan, de a szkript sajna nem az. (10/8,5 - od)
IN THE DEEP - Kár a sok jó ötletért, a gagyi jump scare-es kivitelezés és az ellenszenves főszereplők sokat ártanak az élménynek (10/7 - od)
GYILKOSSÁG AZ ORIENT EXPRESSZEN - Minden ízében tökéletes Agatha Christie-adaptáció, jobbnak tűnik minden egyes újranézéssel. (10/10 - od)
WILLY WONKA ÉS A CSOKIGYÁR - Tulajdonképpen egy fullextrás Keménykalap és krumpliorr, de mi ezzel a baj? R.I.P., Gene! :( (10/8,5 - od)
JOHNNY GUITAR - Teljesen valószínűtlen, és többek között ezért csodálatos western. Crawford kicsit sok, de még ez sem baj, sőt. (10/10 - od)
RANDEVÚ A HALÁLLAL - Jobb a hírénél, de ez azért még nem valami sok. És sajnos messze nem egy Gyilkosság az Orient Expresszen. (10/7 - od)
THE GREAT CROCODILE - Cápa-koppintás a nevetségesebb fajtából, Sergio Martino tehetségének alig mutatja nyomát. (10/4 - od)
MUTÁNSOK - Egész jó kis B-horror lenne, de a 2. fele nagyon összecsapott. (A kullancsok tényleg felrobbannak tűz hatására?) (10/6 - od)
AZ ERŐSZAK VÁROSA (újranézés) - Izgalmas variáció A szamurájra. A régi szinkron nagy plusz, a „vágottság” nem érzékelhető. (10/8,5 - od)
SAMURAI COP - Igen magas mókafaktorú C-film: remek paródia, bár nem annak készült. Robert Z’Darért viszont tényleg kár. (10/2 - od)
THE GUNFIGHTER – Jó tempójú, sokrétű, humortól sem mentes western. De Toth megérdemelte egyetlen (és írói!) Oscar-jelölését. (10/9,5 - od)
ÉN A VÍZILOVAKKAL VAGYOK - Nem dobogós a páros filmjei között, de nem is marad le sokkal: élvezetes, kompakt BS&TH-komédia. (10/BUD - od)
MALOM A POKOLBAN - Kár, hogy ezek a filmek gyakorlatilag Maár halála miatt kerülnek elő. Több figyelmet érdemelt volna életében. (10/9 - od)
MORCOS MISSZIONÁRIUSOK - A Mesterek gyengébb filmjei közé tartozik, de attól még bőven jó, az ő játékukon semmi sem múlott. (10/BUD - od)
TEMPUS FUGIT - Nem tesz sokat hozzá a korábbi Fulci-doksikhoz, de így is bőven érdekesek a volt kollégáival készített interjúk. (10/9 - od)
DUMAFILM - Sokszorosan félreértett, de remek doksi a meggyőződésbeli ellentétekről. A mából visszatekintve különösen izgalmas. (10/9 - od)
SZUPERBOJZ - Másképp a gödör alja, mint a Kis Vuk vagy az Álom.net , de ennek a gödörnek a nevét sem akarom tudni. (10/0 - od)
POLTERGEIST 3 - Jobb a hírénél és több lett volna benne, mint a langyi 2. részben, de Sherman ezúttal kihagyta a nagy ziccereket (10/6 - od)
RENDES FICKÓK - Majdnem 2 órára kicsit több akciót és poént is el tudtam volna viselni, viszont így is remekül szórakoztam. (10/8,5 - od)
PÁRBESZÉD - Legalább a politikai vonalnak idejétmúltnak kéne tűnnie, ehhez képest a film ma is remekül működik - sőt. (10/9,5 - od)
WE ARE STILL HERE - Nem tökéletes, viszont a Valami követtel ellentétben helyén van a szíve, és blöffmentesen ér el hatást. (10/8,5 - od)
AZ ÖRDÖG JOBB ÉS BAL KEZE 2 - Nem jobb az első résznél, de nem is rosszabb, és ez már önmagában erény + komoly teljesítmény. (10/BUD - od)
HÉT ÉV TIBETBEN - Valós sztori vagy sem, messziről üvölt róla, hogy - ebben a formában - mese habbal. De legalább jó kis mese. (10/8 - od)
ELYSIUM - Blomkamp jól ítélte meg a saját filmjét: dühítő, hogy sokkal jobb is lehet volna, főleg a cselekmény szintjén. (10/8 - od)
NYOMTALANUL - Rokonszenves, szigorú skandináv krimi. Vicces, de a legjobb filmet ebben a kategóriában még mindig 1 amcsi jegyzi. (10/8 - od)
HELLS ANGELS ON WHEELS - Mozgalmas, de nem túl érdekes motorosfilm. Jack, Rush és Kovács biztosan nem erre (volt) a legbüszkébb. (10/6 - od)
HÍD A KWAI FOLYÓN - Ez a film a mai napig semmit sem veszített az erejéből, sőt. Tökéletes. (10/10 - od)
PUSZTÍTÓ SZENVEDÉLYEK - Hála a halvány femme fatale-nak, a filmből főleg a szenvedély hiányzik, pedig távolról sem rossz. (10/8 - od)
UNDERWORLD U.S.A. - Elsőrangú (neo)noir, Fuller legjobbjainak egyike. Eredeti, kemény, költői, ijesztő. A vége különösen erős. (10/9,5 - od)
ÉS MEGINT DÜHBE JÖVÜNK - Most éppen a 2. legkedvencebb filmem a párostól, de ez csak majdnem biztos, nagyon erős a mezőny. (10/BUD - od)
A KIÁLTÁS - Érdekes horrorvariáció a Teorémára. Nem áll össze, de a hangulatra, a rendezésre és a színészekre nem lehet panasz. (10/8 - od)
BLUE VALENTINE - Átélhető, hiteles párkapcsolati dráma egyszerű ötletből, passzoló kivitelezésben, elsőosztályú színészekkel. (10/9 - od)
NOON WINE - Sam Peckinpah sűrű, elgondolkodtató, visszafogott stílusú tévédrámája. Remek alakítások, mesteri rendezés. (10/9 - od)
NYOMÁS UTÁNA - Nem tehetek róla, ezt a filmet is (majdnem) tökéletesnek tartom. Valószínűleg mert minden okom megvan rá. (10/BUD - od)
KÜLÖNBEN DÜHBE JÖVÜNK - Nem tehetek róla, a mai napig tökéletesnek tartom ezt a filmet. Valószínűleg mert a maga módján az is. (10/BUD - od)
ISZONYÚ FÉLELEM - Stílusos és érdekes, de NAGYON zavaros giallo. Újra kéne néznem felirattal, jó minőségben. Addig is: (10/6,5 - od)
NINCS KETTŐ NÉGY NÉLKÜL - Tulajdonképpen a vég... És ez is remek mozi, simán a legjobbak egyike egy nagyon erős mezőnyben.(10/BUD - od)
AZ ÖRDÖG JOBB ÉS BAL KEZE - Tulajdonképpen a kezdet... És még ma is remek mozi, elsőosztályú alakításokkal és poénokkal. (10/BUD - od)
SZEMÜVEGESEK - Kiváló, sok szempontból ma is érvényes debütfilm pontos megfigyelésekkel, jó színészekkel, érdekes helyzetekkel. (10/9 - od)
TÁRSASJÁTÉKOK - Nézhető tv-játék. A színészek kicsit túl teátrálisak, és a sztori sem bontakozik ki igazán ügyesen, de nem rossz (10/7 - od)
BOND LÁNYOK AZ ÖRÖKKÉVALÓSÁGNAK - Doksinak álcázott reklámanyag szép nőkkel és pár korrekt interjúval. DVD-extrának pont elmegy. (10/6 - od)
LA NUIT DE LA MORT! - Pöttyet kiszámítható és néhol ügyetlen, de érdekes, okos, fekete humorú kis horror gyöngyszem. (10/8,5 - od)
DONNIE DARKO - DC (újra) - Tényleg túl szájbarágós, miközben sokat nem tesz hozzá az eredetihez, de azért hatásosnak hatásos. (10/8 - od)
CSAK A SZÉL - A tempója nem zavart, a hossza kicsit igen, de Fliegauf érett hozzáállása sok mindenért kárpótolt. Erős mozi. (10/8,5 - od)
EGY FIÚRÓL - Meglepően szerethető vígjáték (én legalábbis kicsit meglepődtem). Színészek, poénok, rendezés, sztori... mind nájsz (10/8 - od)
TOLVAJOK VÁROSA (bőv.) - Nem rossz, nem rossz, de annyira nem is jó + drámának nem valami mély, miközben akciónak túl beszélős. (10/7 - od)
A KOLLÉGIUM REJTÉLYE - Nem túl meggyőző slasher, de messze nem a legrosszabb ebben a kategóriában, pl. a vége egész ügyes. (10/6 - od)
HUNOR: 1. RÉSZ - Összességében egész szellemes animációs rövidfilm, kezdetnek kifejezetten biztató. (10/8 - od)
ROBOTZSARU (2014) - Nyilván nem ér fel Verhoeven filmjéhez, de legalább nem másolja + a saját jogán is kifejezetten korrekt mozi (10/8 - od)
VAD PÁLMÁK - Önjelölt és zavaros "cyberpunk Twin Peaks", amiben csak a nagy akarás érezhető, Lynch átfogó víziójának ereje alig. (10/5 - od)
SZOMBAT ESTI LÁZ (újra) - A film még mindig jó, de némelyik táncjelenet ma már picit röhejes (nem Badham v. Travolta hibájából). (10/8 - od)
A MÁGUS - Igencsak hatásos, bár icipicit sótlan pszicho-horror remek alakításokkal, zenével és egy tényleg ijesztő bábuval. (10/8,5 - od)
A GYILKOS APÁCA - Pofás trash, kb. Mocskos zsaru apácával. A színészgárda különleges, a rendezés ügyes + még csavarra is futotta (10/8 - od)
AZ 5. HULLÁM - Ritka bohóc egy inváziós sci-fi, kár ilyenre Moretz, Schreiber stb. tehetségét vesztegetni. A könyv tuti jobb. (10/6 - od)
GHOST ON THE HIGHWAY - Alapos, izgalmas doksi a zseniális és közveszélyes J. L. Pierce-ről, aki a Gun Club élén alkotott nagyot. (10/9 - od)
JÓVOLTKÖSZÖNÖMKÉREKMÉG - Josh "Ted" Radnor írói-rendezői debütje biztató és nívós, de a "tényleg jó"-tól azért kicsit elmarad. (10/7,5 - od)
TÚL JÓ NŐ A CSAJOM - Szerethető és kifejezetten vicces romkom, a vége felé az indokoltnál több szájbarágással és romantikával. (10/8,5 - od)
A PARADICSOM FANTOMJA (újra) - De Palma íróként túlgondolta, rendezőként szépen megoldotta ezt a kicsit fárasztó zsánerkavarcot. (10/8 - od)
LŐTÁVOLBAN - Stílusos, súlyos, hatásos dráma/neo-noir valós történet alapján, remek alakításokkal (+ némi Családi kör-beütéssel) (10/9 - od)
FORRÁSKÓD - Érdekes, zavaros, szórakoztató. De kevesebb több lett volna, és az élénkrózsaszín befejezés egész egyszerűen GÁZ. (10/8 - od)
POLTERGEIST 2 - Látványos, jobbára hatásos folytatás jó színészekkel és sok new-age halandzsával (meg 1 elsikkasztott fináléval) (10/7 - od)
BETTER CALL SAUL (1. évad) - BB ide vagy oda, ez 1 saját jogán kiváló széria + a sok tragédia után kifejezetten üdítő a humora. (10/9 - od)
A BÍRÓ ÉS A HÓHÉR - Az erős alapanyag nem adta meg magát, de ez a túlbeszélt tévéjáték/-film sajnos főleg kriminek tekintette. (10/7 - od)
A STEPFORDI FELESÉGEK (1975) - A Rosemary gyermeke ügyes sci-fi-verziója, Polanski zsenije nélkül, fura manipulatív felhangokkal (10/8 - od)
1984 - Nem ér fel a Radford-féle "szigorú" feldolgozásához, de a maga módján azért a korábbi verzió is hatásos (O'Brien főleg). (10/8 - od)
THE BLOB - Bájos, de szétdumált és lassú B-film egy gyilkos űrlekvár ámokfutásáról, starring The King of Cool, a 27 éves tini... (10/6 - od)
WHEN A STRANGER CALLS - Stílusos, az átlagnál jóval okosabb slasher, amiben még a killa is ember. A kezdés nagyon creepy. (10/8,5 - od)
VERONIKA KETTŐS ÉLETE - Mesteri munka, ami nem mestermunka, mert minden érdeme ellenére hagy maga után némi hiányérzetet. (10/8,5 - od)
AZ ALKIMISTA ÉS A SZŰZ - Még mindig egy szimpi, de itt-ott széteső film, aminek egy verőlegény a legszimpibb szereplője. (10/8 - od)
EGY ZSENI, KÉT HAVER... - Nem egy Nevem Senki, de attól még egy abszolút szerethető westernkomédia, főleg az Újréti-szinkronnal. (10/8 - od)
EAST PUNK MEMORIES - Több szempontból is izgalmas doksi, pusztán a korszak iránt érdeklődők is bátran próbát tehetnek vele. (10/9 - od)
ZIMMER FERI 2 - Már az 1. se volt nagy cucc, de a folytatás valami sokkoló, a Szeszélyes évszakok leggyengébb jeleneteit idézi. (10/3 - od)
ÉLETMENTŐK - Vállaltan didaktikus, de jószándékú és nívósan elkészített tévéfilm. Bogdanovich rendezett már sokkal rosszabbat is (10/8 - od)
A TRIFFIDEK NAPJA - Félúton Világok háborúja és 28 nappal később között, de Székely sajna nem volt saját korának Danny Boyle-a. (10/7 - od)
BEÉPÍTETT HIBA - Wolverine-Lebowski egy menetben, gonzo stílusban darálja le kb. 3 Ross Macdonald-regény cselekményét. Komáltam. (10/9 - od)
VILÁGOK HÁBORÚJA - A speciális effektusok ma is meggyőzőek, a film többi része már kevésbé. Spielbergnek volt itt keresnivalója. (10/8 - od)
X-AKTÁK - SZÁGULDÁS - Cranston ennek az epizódnak köszönhetően lett később Walter White. Korrekt cucc, főleg miatta. (10/8 - od)
BLACK BART - Nézhető, de nagyon erőltetett pilot a lefújt Fényes nyergek-sorozathoz. Híresen humortalan Brooks biztosan szerette (10/5 - od)
THE REBEL - FAIR GAME - A párhuzam egyértelmű, de QT ezúttal nem szarból épített várat, Kershner munkája is ügyes (mini)dráma. (10/8 - od)
A GENERÁLIS - Tündéri akció-vígjáték (és akciófilmként a Fury Road szellemi elődje). Tényleg, az egész, ahogy van... zseniális. (10/10 - od)
FŐNIX, AZ AMAZON - Playboy és Mad Max egyben, Monty Python felhangokkal = MÓKA! Néhány csaj pontot ér, a többi virtigli trash. (10/2 - od)
INDIÁN MAGÁNY - Sajnos a némileg érdektelen szereplők-események lehúzzák Polonsky egyébként ambiciózus filmjét. Több volt ebben. (10/8 - od)
AZ ŐSLAKÓ - Intelligens, elgondolkodtató sci-fi. Szkript, színészek, rendezés etc. minden remek, főleg a költségvetéshez képest. (10/9 - od)
A HARMADIK BIRODALOM - A regényben lehet kraft, a tévéfilm a jó alakítások és okos ötletek ellenére elég langyos. 1nek azért oké (10/7 - od)
VALAMI KÖVET - Szögmérővel és vonalzóval rendezett, humortalan horrorblöff, ami tagadhatatlanul hatásos. (A kultusza azért gáz.) (10/8 - od)
EGY ŐRÜLT ÉJSZAKA - Fordulatos, abszurdba hajló szatíra Kende rafinált hosszúsnittjeivel, remek színészekkel, üresjárat nélkül. (10/9 - od)
A VISSZATÉRŐ - Hát nem egy Derszu Uzala, de szerencsére nem is egy Birdman. Túl hosszú és "eposzibb" az indokoltnál, de működik. (10/8 - od)
DERSZU UZALA - Hatásos, mélyen emberi történet barátságról, természetről. Talán a legjobb Kuroszava-film, amit eddig láttam. (10/9,5 - od)
MAN FROM SOUTH (1973) - Érdekes, hogy igazi dráma csak a brit verzióba szorult, de feszkóban sem marad el a többitől. (10/8,5 - od)
MAN FROM SOUTH (1960) - HITCH #1: A McQueen-Lorre kettős remek, viszont a rendezés érdemei ellenére sem hitchcocki minőségű. (10/8 - od)
MAN FROM SOUTH (1985) - HITCH #2: Huston alakítása nagyot dob a produkción, és a sztori finom variációi is működnek. (10/8,5 - od)
TAXISOFŐR - Sokadikra és 40 év után is zseniális, kivételes, megrázó, felülmúlhatatlan stb. stb. (10/10 - od)
FASCINATION - Pornósok olcsó, inkoherens horrorja -- és költői, gyönyörű, hangulatos majdnem-remek. Rollin tudott, ha akart. (10/8,5 - od)
EMBER A LÉPCSŐ TETEJÉN - Nagyon hangulatos és kicsit hatásvadász brit tévéfilm, a Thriller-sorozat egyik epizódja. (10/8 - od)
SZOLGÁLATON KÍVÜL - Ilyen lett volna A francia kapcsolat, ha Doyle rendezi. Főleg: nem túl jó. És hogy keverték bele Scorsesét?? (10/5 - od)
A 22-ES CSAPDÁJA (újra) - A vállalás túl nagy volt, a film mégis működik, legalábbis a katonák egymás közti jelenetei kb mind. (10/8,5 - od)
PANOPTIKUM - Bandi bá szépen odatette magát (félszemű létére): hangulatos, humoros 3D-horror. Darkman- és Batman-fanok előnyben! (10/9 - od)
PICKUP ON SOUTH STREET - A komcsizabálás és a szentimenti nem öregedett túl jól, de egyébként ez egy nagyon pöpec Fuller-mozi. (10/9 - od)
AZ UTAZÓ - Rossz értelemben oldschool és néha elég idegesítő, de azért abszolút nézhető semmiség. Az eredeti se volt sokkal jobb (10/7 - od)
S.W.A.T. - A sztori nagyon klisés, tele kérdőjelekkel, és még egy vicchez is rövid lenne, de a film azért működik, úgy-ahogy. (10/7 - od)
ALJAS NYOLCAS - Sajnos QT-t is utolérte a nagy rendezők betegsége, szerelmes a saját dolgaiba. 1előre még oké ez így. 1előre. (10/8,5 - od)
BREAKING BAD (összes évad) - Megadom magam, ez tényleg kurvajó. 2 kis bajom van vele mindössze, de abból 1 szóra sem érdemes. (10/9,5 - od)
A RÓZSAFŰZÉRES GYILKOSSÁGOK - Öreguras, tévéfilmszerű krimi jó színészekkel. Leonard tehetségéből nem sok érződik a szkripten. (10/6,5 - od)
A BULLET FOR SANDOVAL - Profin rendezett-írt-stb western, a sztori érdekesen szakad el a kliséktől. Fulcit nem érzékeltem benne. (10/8 - od)
LLEWYN DAVIS VILÁGA - A mesterek megint megmutatták. Szomorú, vicces, elgondolkodtató kis film egy már-már szimpi pöcsfejről. (10/9 - od)
FIGURÁK A TÁJBAN - A rejtélyesség itt 1szerre átok és áldás, de azért eléggé élveztem, bárminek is szánták, ki van találva. (10/8,5 - od)
FIDO - Nem hosszú, de rövidebbnek kéne lennie. És kevésbé (vagy máshogy) bizarrnak. Azért nem volt rossz sem, legyen egynek: (10/7 - od)
VIHARSZIGET - Másodikra is pöpec mozi, viszont még jobban kijönnek a hibái (pl. Leo kisebb tévedés) + már tudom: a könyv jobb. (10/8,5 - od)
A NAGYMESTER - Nagyon látványos és stílusos, oké, de azért nem ártana, ha követhető(bb) és könnyebben értelmezhető is lenne... (10/8 - od)
MÍG A VILÁGVÉGE EL NEM... - Jó ötlet, gyengébb kivitelezés, de a poénok ülnek és Carell is jó (Knightley kicsit idegesített). (10/8 - od)
C.R.A.S.H-961 - Igen profi (amatőr :) ) rövidfilm, még a színészekre sincs sok panaszom, de a szkript lehetett volna ügyesebb. (10/8 - od)
HOZZÁTOK EL NEKEM ALFREDO GARCIA FEJÉT! - Sokadszorra is csodálatos, sőt, még jobbnak is tűnik, mint korábban. (10/10 - od)
FELHŐATLASZ - Tegyük fel, hogy volt mit érteni -- na és? Érdekes, ambiciózus, de jónak nem jó és becsődöl a nagy vállalásban. (10/6,5 - od)
THE BIG COMBO - Egészen kiváló, sokszor 1enesen zseniális noir csodálatos operatőri, rendezői stb. munkával. Igazi gyöngyszem! (10/9,5 - od)
FÜLLEDTSÉG - Jobbra emlékeztem, de attól még igen erős Wachowskiék debütje. (És még mindig Caesar a legszimpibb szereplője.) (10/8,5 - od)
VILÁGRENDŐRSÉG - Ilyen a rossz film, ha még rosszul is öregszik: NAGYON SZÓRAKOZTATÓ! (10/! - od) A többihez link:
MR. WARMTH - Elsőrangú, 1szerre informatív és humoros doksi a mifelénk Vaskalapként ismert profi sértegetőről, Don Rickles-ről. (10/9 - od)
RÓMÁNAK SZERETETTEL - Woodynak jól áll, ha nem akar nagyot mondani, csak könnyedén szórakoztatni. Egyszernézősnek simán: (10/8,5 - od)
ÉLET VAGY HALÁL - Kicsit ráérős, de minőségi spagettiwestern, A piszkos tizenkettő ügyes, kreatív átirata jó helyszínekkel. (10/8,5 - od)
HERMINAMEZŐ - A humorát (többnyire) tudtam (volna) élvezni, összességében mégis ledobott magáról a film, méghozzá _csúnyán_. (10/3 - od)
THE TOXIC AVENGER - A maga nemében vicces-kreatív alkotás - igazi "feelgood-trash", már ha van ilyen. Hangalámondással az igazi! (10/8 - od)
HOLLYWOODI ŐRJÁRAT - A főszereplők/helyzetek viccesek néha, de a sztori túlbonyolított és a kivitelezés meglehetősen öreguras. (10/6,5 - od)
MOTEL 3 - Tékába szánt folytatáshoz képest egész jó kis horror, (viszonylag) kevés gore-ral és (viszonylag) sok feszkóval. (10/8 - od)
EGY MARÉKNYI DOLLÁRÉRT - Sokadszorra is remek mozi, de a folytatások fényében "csak" 9 pontot tudok adni neki. (10/9 - od)
THE DUKE OF BURGUNDY - Érteni értem, rokonszenvesnek rokonszenves, de attól még nagyon sokat kér felháborítóan kevésért cserébe. (10/7 - od)
MENEKÜLÉSRE ÍTÉLVE - Melville-minőség! Elsőosztályú bűndráma, ami már használja az új hullám néhány jellegzetes eszközét. (10/9 - od)
T.S. SPIVET... - Jeunet-nek ezúttal érdemes volt Amerikába mennie, ez a meséje különleges, hangulatos, néha még varázslatos is. (10/9 - od)
FIFTI-FIFTI - Ha úgy vesszük, simára polírozott álomgyári valami, mégis egészen megindító tud lenni (főleg a színészek miatt). (10/9 - od)
FÉLVILÁG - Pár kritikusi szuperlatívusz túlzónak tűnik, de attól még ez egy bőven mozikompatibilis alkotás sok erős jelenettel (10/8,5 - od)
ÉJJELI FÉREG - Eredeti hanggal talán jobban bejött volna, de így is izgalmas variáció a Taxisofőrre (és Altman A játékosára?). (10/8,5 - od)
A BLADE IN THE DARK - Bava a gyilkosságokat stílusosan és ügyesen oldotta meg, a többi viszont egy zavaros tévéfilmre hasonlít. (10/6 - od)
CINEMA PERVERSO - Igen korrekt ARTE-doku, ami sajnos nem mindig abban mélyed el a témái közül, amik igazán érdekesek. (10/8 - od)
THE LODGER (1944) - Csodálatos fényképezés, rendezés, színészek stb. Hitch verziója híresebb, de sztem erre is büszke lett volna (10/9 - od)
CSALÁDI ÜZELMEK - A sztorival még bőven lehetett volna bíbelődni, de amúgy ez egy kifejezetten vicces film. (10/8,5 - od)
KÖZVESZÉLYES ÁLMODOZÓ - Ügyesen megoldott tévéfilm. Semmi különös, és mégis: működő sztori, korrekt rendezés, igyekvő színészek. (10/8 - od)
A FEGYVEREK ISTENE (újra) - Az akciójelenetek ma is hatásosak, a többi kb. elmegy. Woo sok Miami Vice-t nézhetett akkoriban. (10/8 - od)
ÚJABB PARAJELENSÉGEK - Ugyanaz pepitában, mint az első, de tagadhatatlan: jobbára működik, ahogy az előzmény is (sőt). (10/7 - od)
AZÉRT JÖTTEM, HOGY ELMONDJAM NEKTEK - Gainsbourg azért jobb doksit érdemelt volna, ez túl csapongó és gyakran felszínes. (10/8 - od)
BRAZIL - Már akkor is nagy kedvencem volt, amikor még nem közvetlenül az életemről szólt. Shit. (10/10 - od)
Hát ez volt a tavaly év, bizonyos értelemben és nézőpontból. Még jó, hogy megosztottam, mi?!
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.