
Hát ez becsúszott, mint... Vannak dolgok, amik becsúsznak, ne feszegessük a témát. Szóval nem volt tervben, hogy Kinget (Bachmant) olvasok, vagy ha igen, akkor már az Azt illene befejeznem így kb. 30 év után, de mindegy is, úgy alakult, hogy egy cikk miatt (a decemberi Filmvilágban jelent meg, tessék utólag is megvenni!) kiolvastam ezt a vékony köteT, ami elméletileg a Schwarzenegger-mozi alapjául szolgált. (Hogy miért csak elméletileg? Erről -- is -- szól a cikk, tessék megvenni a Filmvilágot és elolvasni!)
És nem bánom, hogy így alakult, főleg mert amúgy is érdekelt -- részben a film miatt, részben a témája miatt, részben Bachman ésvagy King miatt, részben csak úgy. (Szeretem a dolgokat az elejüknél indítani, úgyhogy igazából a Carrie-vel és A hosszú meneteléssel -- esetleg a Düh-vel -- kellett volna kezdenem, de ez a vonat már elment.)
És nem bánom azért sem, mert




